הערכת נזק חקלאי הוא התחום העיקרי בעבודתו של כל שמאי חקלאי. הערכת נזק  חקלאי מבוצעת תמיד בתהליך מבוקר ובנוי מראש בשלבים וזאת במטרה לספק בסיום הערכת הנזקים את חוות הדעת המדויקת ביותר לגבי הנזקים שנגרמו לרכוש החקלאי.

באילו מקרים יש צורך לבצע הערכת נזק חקלאי

הערכת נזק חקלאי נעשית כאשר יש צורך להגיש דוח לחברת הביטוח שבו יפורטו כל הנזקים שנגרמו לשטח החקלאי או למבנים או לציוד החקלאי המצויים בו. אם מדובר בנזקים אשר נעשו בכוונה תחילה כמו במהלך גניבה, כתוצאה מפריצה או עקב הדלקת שריפה במכוון, הערכת הנזק  החקלאי תעשה  רק לאחר תחקיר מעמיק שיעשה השמאי. שבמהלכו  יבצע השמאי לכל המעורבים בעניין ועם כל הנמצאים בסמוך לשטח החקלאי שנפגע. לאחר התחקירים, יערוך השמאי יערוך את בבדיקות הנדרשות , יאסוף נתונים רלוונטיים  ורק אז יהיו בידיו הכלים הדרושים לבצע את משימת הערכת נזק חקלאי המוטלתעליו.

את   הערכת הנזק החקלאי, השמאי יציין באופן מפורט בדוח המסתמך גם בין היתר על הידע האישי  בתחום השמאות ובהתאם לחוקים הקיימים.

עבודתו של עוזי איתמר בתחום הערכת נזק חקלאי

עוזי איתמר פועל בתחום השמאות החקלאית כבר למעלה מ-30 שנה ולו ניסיון רב בכל הקשור לביצוע הערכת נזק חקלאי. בעבודתו רבת השנים, עוזי איתמר טיפל במאות  תיקים העוסקים בתחום של הערכת נזק חקלאי בפרט ורכוש אלמנטרי בפרט והוא נחשב לאחד משמאי החקלאות המובילים בתחום הפועלים כיום בארץ.

בזכותו השכלתו הרבה ושאיפתו למקצועיות ומצוינות, כל פרויקט  הערכת נזקי חקלאי המבוצע על ידו, נעשה על הצד הטוב ביותר ובהסתמך על הידע הרב שהוא צבר במהלך שנות עבודתו כשמאי חקלאי.

חשיבות ביצוע הערכת נזקי חקלאי

מכיוון שעיסוק בתחום החקלאות בישראל מצריך השקעה רבה, מאמצים לא קלים ועבודה קשה, כאשר מדובר בנזקים שנגרמו לחקלאי עקב נזקי הטבע או עקב התערבות פולשנית מהסוג הפלילי, בעבודתו של שמאי חקלאי תלויים לא רק המשך קיום החקלאות בכלל ופרנסת משפחות החקלאים, אלא גם המשך קיומה של החקלאות כולה במדינת ישראל.

עוזי איתמר מבין את החשיבות הרבה שיש לעבודתו של שמאי חקלאי בעבודה על הערכת נזק חקלאי ולכן הוא נרתם לעזרתם של החקלאים, על מנת לסייע להם בקבלת הפיצויים המגיעים להם על הנזקים אשר נגרמו להם.

אם הנכם זקוקים לשירותיו של שמאי מקצועי, אשר מתמחה במיוחד בעבודות שמאות בכלל ובתחום החקלאות, בפרט אתם מוזמנים לפנות לעוזי איתמר והוא ירתם לעזרתכם באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו לשם כך.